Program

Cesty vody

5. 6. - 31. 8.

Kudy teče voda v Praze? Umělecké ztvárnění cest vody formou malby, fotografie a plastiky.

pořádají: Centrum volného času Leonardo a Societa Dante Alighieri
vstup: 20,- Kč •  prostor: Galerie ve věži


Otevírací doba:

ÚT a ČT 14:00 - 18:00
SO a NE 14:00 - 18:00

Věž Populi

1. 7. - 31. 8.

Vodárenská věž Letná pořádá v letních měsících festival Věž POPULI. Pokud máte kapelu, divadlo, improvizační uskupení, chcete uspořádat veřejnou přednášku, autorské čtení či promítání, anebo třeba vystoupit jen sólově, kontaktujte nás (hervertj@ddmpraha7.cz). Společně vytipujeme vhodný termín a čas Vašeho veřejného vystoupení, k dispozici poskytneme adekvátní prostor ve věži a naší dostupnou techniku a v součinnosti s Vámi částečně pomůžeme s propagací i organizačním zajištěním. V loňském prvním ročníku pod názvem Věž OPEN se urodilo několik zajímavých akcí, s některými ze zájemců jsme poté v sezóně navázali spolupráci, i pravidelnou. Těšíme se! Naše Vaše Věž lidu!

Červenec

O Sněhurce

12. 7. od 10:30

Jemně strašidelná klasická pohádka vsazená do poezie starých časů. Staré kufry, stojany na noty, trpaslíci z dřevěných špalíků, loutka Sněhurky v životní velikosti. Představení je doprovázeno živou hudbou na obvyklé i neobvyklé nástroje.


vstupné: 60,- Kč  •  prostor: sál  •  hraje: Divadlo Pruhované panenky

O pejskovi a kočičce

26. 7. od 10:30

Divadelní pohádka na motivy díla Josefa Čapka. Diváky čekají známé příběhy o pečení dortu, o mytí podlahy a o panence co tence plakala doprovázené veselými písničkami.vstupné: 60,- Kč  •  prostor: sál  •  hraje: Divadlo KK

J. W. Goethe: Utrpení mladého Werthera

26. 7. od 19:30

Nestárnoucí milostný příběh v netradičním monodramatickém zpracování Marka Němce v unikátním prostoru vodárenské věže. Inscenace v podání Jana Jankovského klade důraz na pocity hlavního a zároveň jediného protagonisty. Příběh o nenaplněném srdci a nenaplněné lásce tak v okamžiku diváky unese, nejen díky originálnímu výtvarnému ztvárnění a hravému nasvícení, ale i perfektním hereckým výkonům.

vstupné: 150,- Kč  •  prostor: Galerie ve věži  •  hraje Divadlo Terminus