Program

Prosinec

Markéta Šafáriková: Sen o létání

10. 12. - 2. 2.

"Výstava o přistávání obrazů za nenápadné přítomnosti papírových opeřenců."

Hlavním záměrem výstavy je „osídlení“ prostoru věže obrazy, které se jako ptáci snášejí tiše shora k zemi. Každý z obrazů si hledá to správné místo kde se usadit. Není to tak jednoduché, prostor galerie je už v té chvíli totiž částečně obsazen zkušenějšími letci… Jak to dopadne? A jak to vypadá když si ptáci a obrazy vymění role? Mohou stromy a tráva létat? Přijďte se podívat do věže. Třeba se to dozvíte.

Markéta Šafáriková


V roce 2002 diplomovala na Akademii výtvarných umění v Praze. Studovala v ateliérech doc. Jiřího Lindovského a prof. Milana Knížáka. Během svého pobytu na AVU absolvovala také roční stáž na UMPRUM v sochařském ateliéru prof. Kurta Gebauera. Vystavuje doma i v zahraničí.

V současné době se věnuje převážně malbě na plátno a malbě na fotografii. Příležitostně se vrací k akvarelu nebo sádrovým reliéfům… Kromě své volné tvorby od mládí koketuje s divadlem jako scénografka a kostýmní výtvarnice. Má za sebou v této roli i několik televizních a filmových projektů. Její jméno můžete najít také pod módní značkou Dell'arte fashion, kde se podílí na návrzích autorských látek, které vycházejí z fragmentů jejích obrazů.

„Abych mohla věci, jevy a události v mém životě pochopit, smířit se s nimi nebo se jim aspoň trochu přiblížit, potřebuji s nimi něco udělat…. procedit je skrz plátno, papír, hlínu… prožít a dotknout se toho ještě jiným způsobem…“ M.Š.

vstupné na výstavu: 20,- Kč
prostor: Galerie ve věži

Otevírací doba

(V rámci Sousedské knihovny)

ÚT a ČT 14:00 a 18:00
SO a NE 14:00 a 18:00

případně po domluvě na: 778 427 841

Leden

Jamování ve věži

17. 1. od 19:00

Jamování ve věži bude pravidelně jednou měsíčně příležitost pro hudebníky (nejen) ze sousedství jak si zahrát naživo s dalšími muzikanty, získat nové přátelé, navzájem se podporovat a předávat zkušenosti. Rádi bychom v našem příjemném prostředí Vodárenské věže Letná umožnili vytvořit komunitu, kterou bude spojovat nadšení pro hudbu všech stylů, užít si živou muziku ve víru spoluhráčů, přátel a třeba i diváků. Hudební zkušenosti nerozhodují. Kdo neumí hrát, třeba se díky tomu rozhodne začít nebo si jen přijde poslechnout dobrou hudbu a dát si něco dobrého. A ostatní? Zahrají si, co umí, naučí se, co ještě ne a třeba si zde i najdou nové spoluhráče do budoucí kapely... možnosti jsou otevřené. Hlavní je pro nás si užít přátelskou, inspirující, pohodovou atmosféru pátečního večera. Těšíme se na vás!

vstupné: 20,- Kč  •  prostor: sál

Červená Karkulka a Tři prasátka

19. 1. od 10:30

Dvě maňáskové pohádky v podání Divadla Zvoneček.

vstupné: 60,- Kč  •  prostor: sál

Michel & Thea & Caledon

19. 1. od 19:00

Slam poetry na kulturní scéně Obývák v podání slamerské trojce z Vysočiny - Michala Schmidta (finalista MČR 2019), They Sedmidubské (finalistka MČR 2019) a Radka Hanolda (finalista MČR 2017).

vstupné: 100,- Kč  •  prostor: Galerie ve věži

Storytelling

23. 1. od 19:30

Justin Svoboda bude vyprávět příběhy pochůzkovou formou postupně na různých místech ve věži.

vstupné: 60,- Kč  •  prostor: sál

Film: Poutník

24. 1. od 19:30

Filmová adaptace divadelní hry „Dvě duše v sobě mám“ na motivy Goethova Fausta.

režie: T. Kraucher  •  vstupné: 50,- Kč  •  prostor: sál

O Třech neposlušných kůzlátkách

26. 1. od 10:30

Veršované loutkoherecké představení vycházející z klasické pohádky „O třech neposlušných kůzlátkách“. Můžete se těšit na loutky kůzlátek vyrobené z ovčího rouna, veselé písničky provázející celé představení za doprovodu flétny a kytary.

hraje: Divadlo Pruhované panenky  •  vstupné: 60,- Kč  •  prostor: sál

Improshow

30. 1. od 19:30

Večer příběhů se opět hlásí o slovo! Improvizované příběhy, skeče a písně, které vznikají teď a tady, na témata od diváků.

hrají: K. Bláhová, B. Mudrová, . Stoček, D. Frinta, S. Germeková  •  vstupné: 100,- Kč  •  prostor: sál

Howie a Rookie Lee

31. 1. od 19:30

Divoká jízda podivné dvojice outsiderů temnými zákoutími Dublinu. Krutě komická hra o křehkosti přátelství a osamělosti lidské existence.

hraje: Divadlo Terminus  •  vstupné: 150,- Kč  •  prostor: sál