Program

Fenomén vandrovní knížky

1. 7. - 31. 8.

Výstava připomene padesát let staré vandrovní knížky oddílů a kroužků z historie dnešního DDM Praha 7 a Vodárenské věže a nabídne inspiraci dnešním oddílům, dětem i dospělým, jak pomocí razítek a záznamů natrvalo uchovat do vandrovní knížky, do cestovního deníku nebo na internetu vzpomínky na výpravy, cesty a zážitky s kamarády.

Září

Tomáš Fišer - autorské čtení

24. 9. od 18:00

Autorské čtení Tomáše Fišera z knihy Šest příběhů mé duše.

vstup zdarma •  prostor: Sousedská knihovna

Klasika ve věži: 10men

25. 9. od 19:30

Je nám to líto, ale plánovaný koncert - Klasika ve věži: 10men v pátek 25. 9. musí být zrušen kvůli povinné karanténě některých členů souboru. Připravované vystoupení bude odloženo na jiné datum, které vám co nejdříve sdělíme. Děkujeme za pochopení!


O chytré princezně

27. 9. od 10:30

Pohádka o tom, jak se chudý ševcovský tovaryš pro princeznu upsal čertu, a jak ho ta princezna před peklem zachránila.

hraje: Divadlo Glans •  vstupné: 60,- Kč  •  prostor: sál

Storytelling

30. 9. od 19:30

Justin Svoboda bude vyprávět příběhy pochůzkovou formou postupně na různých místech ve věži.

vstupné: 100,- Kč  •  prostor: sál

Říjen

Princezna na hrášku

4. 10. od 10:30

Loutkoherecké představení na motivy klasické pohádky H.CH.Andersena. Jenom jedna princezna má to štěstí, aby se zalíbila rodičům prince Drahoslava. A právě o tom bude naše pohádka plná krásných loutkových scén, legrace a činoherních interaktivních výstupů.

hraje: Divadlo Ančí a Fančí •  vstupné: 60,- Kč  •  prostor: sál

Howie a Rookie Lee

6. 10. od 19:30

Divoká jízda podivné dvojice outsiderů temnými zákoutími Dublinu. Krutě komická hra o křehkosti přátelství a osamělosti lidské existence.

"Neuvěřitelný herecký koncert Jana Holíka a Ondřeje Rychlého...“

"Klobouk dolů před oběma pány. Výjimečná záležitost.“
"Dva neuvěřitelně silné monology, které se vryjí hluboko pod kůži a tam zůstanou…"

...z reakcí diváků na i - divadlo.czhraje: Divadlo Terminus  •  vstupné: 250,- Kč  •  prostor: sál

Cestopisy ve věži: Korfu

8. 10. od 19:30

Ostrov Korfu je především znám jako běžná turistická destinace. Pokud se však vyhnete hotelovým resortům se službou all inclusive, vydáte se do nitra ostrova, možná objevíte nečekané. Na ostrově se nalézá mnoho pláží, malebných vesnic, olivových hájů a svérázných obyvatel. Přijďte se přesvědčit, co vše nabízí zelená perla Jónského moře!.

vypráví: Jakub Radoš •  vstupné: 50,- Kč  •  prostor: sál

Irish Dew

9. 10. od 19:30

Známá česká kapela Irish Dew hraje keltské, převážně instrumentální skladby, které míchá s mnohými prvky "world music". Vliv to není pouze západní, ale i východní, např. od moravského až po balkánský folklór a tak je velmi originálním hudebním počinem nejen na naší hudební scéně. Od svého vzniku v roce 1995 vydala 2 alba - Závist a Šance, jež sklidily uznání jak doma, tak v cizině a hlavně na početných koncertech u publika.

hrají: V. Veselý, J. Veselý, J. Brabec •  vstupné: 120,- Kč  •  prostor: sál

Za pohádkou kolem světa

11. 10. od 10:30

Hudební pohádka pro malé cestovatele. Kouzelné zeměkoulení od příběhu k příběhu a ze světadílu na světadíl, to je kouzelný všelék, určený všem dobrodruhům, princeznám a skřítkům, kteří už běhají po světě déle než 4 roky. Dokáže vyčarovat úsměv na tváři, nudu zahnat do kouta a zařídit, aby kamarádi byli těmi největšími kamarády ve vesmíru. Na cestě kolem světa nejste nikdy sami!

hraje: Bylo nebylo  •  vstupné: 60,- Kč  •  prostor: sál

J. W. Goethe: Utrpení mladého Werthera

11. 10. od 19:30

Slavný román v netradičním monodramatickém zpracování režiséra Marka Němce zavítá i v říjnu do unikátního prostoru Vodárenské věže Letná. Nestárnoucí příběh o nenaplněném srdci a nešťastné lásce, který svého času mluvil za mladou generaci tak silně, že dospívající chodili oblékaní stejně jako Werther a stejně jako Werther páchali sebevraždy... Sugestivní inscenace klade důraz na pocity hlavního a zároveň jediného protagonisty a díky obdivuhodnému hereckému výkonu Jana Jankovského a originálnímu hudebnímu ztvárnění se stává silnou jevištní básní.

vstupné: 150,- Kč  •  prostor: sál  •  hraje Divadlo Terminus

Vinyl Fever

13. 10. od 12:00

Vše od Abby až po ZZ Top, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od B.B. Kinga po Franka Zappu. Výběr je obrovský, stačí přijít! Deep Purple, Depeche Mode, Beatles, Queen, Pink Floyd, Led Zeppelin, U2, Police, J. Hendrix, B. Dylan, Genesis, M. Jackson, Prince, Madonna, Anthrax, Judas Priest, ZZ Top, Eagles, The Who, Status Quo, M. Oldfield, J.M. Jarre, Dire Straits, F. Sinatra, Metallica a mnoho mnoho dalších.

Vykupujeme LP, SP i CD.

Výběr z tisíců titulů. Prodej, nákup, výměna.

vstup zdarma  •  prostor: chodba

Jamování ve věži

15. 10. od 19:00

Jamování ve věži je pravidelně jednou měsíčně příležitost pro hudebníky (nejen) ze sousedství jak si zahrát naživo s dalšími muzikanty, získat nové přátelé, navzájem se podporovat a předávat zkušenosti. Rádi bychom v našem příjemném prostředí Vodárenské věže Letná umožnili vytvořit komunitu, kterou bude spojovat nadšení pro hudbu všech stylů, užít si živou muziku ve víru spoluhráčů, přátel a třeba i diváků. Hudební zkušenosti nerozhodují. Kdo neumí hrát, třeba se díky tomu rozhodne začít nebo si jen přijde poslechnout dobrou hudbu a dát si něco dobrého. A ostatní? Zahrají si, co umí, naučí se, co ještě ne a třeba si zde i najdou nové spoluhráče do budoucí kapely... možnosti jsou otevřené. Hlavní je pro nás si užít přátelskou, inspirující, pohodovou atmosféru pátečního večera. Těšíme se na vás!

vstupné: 20,- Kč  •  prostor: sál

Letenský jarmark

18. 10. od 13:00

Přijďte na náš jarmark i v říjnu - vstup zdarma!

Budou na vás čekat stánky s ukázkami řemesel, občerstvením a také bohatý doprovodný program pro celou rodinu v podobě koncertů a pohádek.

Můžete se těšit na interaktivní koncert pro děti, vystoupení Radka Švece - dudáka z Třeboně a kapely Bombarďák!

vstupné zdarma  •  prostor: celá věž

Storytelling

20. 10. od 19:30

Justin Svoboda bude vyprávět příběhy pochůzkovou formou postupně na různých místech ve věži.

vstupné: 100,- Kč  •  prostor: sál