Nabízíme

Mamuti

Oddíl experimentální archeologie

Oddíl experimentální archeologie Mamuti je dětský oddíl, který funguje při Domě dětí a mládeže na Praze 7. Oddíl byl založen 15. 1. 1980, jeho historie tak trvá již déle než 35 let. Členy oddílu jsou kluci i holky ve věku od 9 do 16 let. Počet členů se stabilně udržuje okolo třiceti.


Kromě hlavní náplně, experimentální archeologie, se zabýváme též turistikou, tábornictvím, poznáváním a ochranou přírody.

Pterodactylus

Geologie, speleologie, turistika, ochrana přírody...

Baví tě cesty do přírody? Pěšky, na kole, na lyžích nebo na lodi? Chceš vědět o přírodě více než jiní? Baví tě hry i tvůrčí činnosti? Nelekneš se ani práce a námahy? Pokud ano, tak neváhej a přijď se podívat na některou naši oddílovku. Pokud počasí dovolí, tak chodíme na oddílovky ven. Kromě her, které jsou ale nedílnou součástí programu, se trošku více zaměřujeme na jeskyňářství a všechno, co souvisí s přírodou.

Silmaril

Skautské středistko

Skautské středisko Silmaril na jaře 2010 oslavilo 20 let svojí existence. Na Letné působí od poloviny 90. let a v současnosti čítá okolo 45 členů, od sedmiletých dětí, přes teenagery, až po dospělé lidi, kteří začínají posílat “do skautu” své vlastní děti.


Nesoustředíme se na jednu činnost - ať už sport, manuální dovednost nebo typ myšlení. Nechceme se příliš vyhranit a specializovat, aby nenastala situace, že se někdo bude nudit nebo se nebude schopný hodnotně zapojit. Každý může být dobrý v něčem jiném a my chceme vytvářet a nabízet různorodé příležitosti pro celostní rozvoj, objevování skrytých vloh a nadání.

LEGO

kroužky a kluby

S našimi malými stavitelkami a staviteli vytváříme nejrůznější kreace, které slavné stavebnice LEGO nabízejí. Od základních dětských sestav, po stavebnice Technic až po nejnáročnější programovatelné stavebnice. V inspirativních krásných prostorech naší Vodárenské věže Letná rozvíjíme kreativitu, jemnou motoriku a hlavně kamarádství :-).

Šerm

taneční a šermířská skupina IRIS

Taneční a šermířská skupina IRIS, která dlouhodobě funguje pod DDM Praha 7, se letos rozrostla o nové detašované cvičiště ve Vodárenské věži. Pro IRIS je to vlastně návrat ke kořenům, protože před zdařilou rekonstrukcí věže zde měla celou řadu let své taneční kurzy. Šermířky a šermíři pod dohledem zkušených lektorů objevují nové techniky v této nádherné TECHNICKÉ budově!

Improvizační kroužky

Dvě nově vzniknuvší improvizační skupiny našly své útočiště u nás ve věži. Jedna čistě dívčí, druhá složená ze zkušených hereček a herců. Pravidelně svou činnost prezentují na improvizačních představeních, na které jste srdečně zváni.

Acrojóga

Stále populárnější činnost! Jóga je nuda, ale rád se pohybuji? Tak acrojóga je ideální kombinace! Náročné, ale uspokojivé cvičení pro dámy a pány. Ve vodárenské věži pořádáme kurzy pro začátečníky, ale i jamy pro pokročilé zájemce. Sejdeme se na tatami ;-).

Hry na hrdiny

Zkušený vypravěč vede hru Dračího doupěte - v podstatě počítačová hra naživo s možností rozhodovat se podle vlastního přání a ne podle omezení programu. Děti se budou hravou formou učit hrát role, improvizovat, pracovat s představivostí, domlouvat se, řešit problémy ve skupině a porozumět sociálním situacím.

V rámci otevírací doby Sousedské knihovny máte možnost prohlédnout si galerii, která se nachází ve 4. patře, ve výšce 20,5 m, kde je i vyhlídkový ochoz. Vstup je zpoplatněn dle aktuální ceny za prohlídku výstavy umístěné v galerijním prostoru.

Také je možné domluvit individuální prohlídky po celém komplexu Vodárenská věž Letná. Termín a čas si prosím rezervujte, telefonicky či přes email, abychom s vámi mohli počítat. Zejména větší skupiny prosíme o objednávky předem.

Součástí prohlídky je návštěva přístavby z druhé poloviny 20. století, můžete navštívit letní terasu a na závěr vás čeká krásný výhled z ochozu věže u naší galerie.
Dále u nás máte možnost si koupit turistickou vizitku za 15,- Kč.


Kontakt:

Eva Maierová

Tel.: +420 778 427 841
Email: e.maierova@ddmpraha7.cz

Vstupné

dospělí 20,- Kč
všichni ostatní 10,- Kč

Komunitní centrum pro čtenáře Prahy 7

Čtenářský klub ve věži

Knihovna je určena všem, kteří rádi čtou, zajímají se o umění a historii; hledají domov pro staré i nové knihy;
chtějí budovat sousedské vztahy nebo i přátelství nad zajímavou knihou.
Inspirace přišla z USA, kde knihovny vznikají v rámci projektu „Little Free Library“.

Naleznete nás ve třetím patře naší věže! V případě uzavření vstupu ze dvora zvoňte na zvonek "knihovna".

Otevírací doba:

ÚT a ČT 14:00 - 18:00
SO a NE 14:00 - 18:00

Knihovní fond:

 1. 1. Knihy různých žánrů: beletrie, naučné, pro děti a mládež
 2. 2. Knihy o umění a historii: výtvarné umění, architektura, fotografie, divadlo
 3. 3. Beletrie: romány

Výpůjční řád:

 1. Ad 1. Knihy různých žánrů:
 2. Jednu knihu si lze odnést domů, přečíst a vrátit ji nebo si ji ponechat. Přečti a vrať, nebo vyměň za jinou !!!


 3. Ad 2. Knihy o umění a historii:
 4. volný výběr, lze prohlížet pouze prezenčně v knihovně.


 5. Ad 3. Beletrie:
 6. pro členy čtenářského klubu možnost zapůjčit knihu na 1 měsíc domů.


Podmínky členství ve Čtenářském klubu ve věži:

 • vyplnění jednoduché přihlášky (jméno, příjmení; adresa)
 • zaplacení ročního poplatku 40,- Kč

Benefity členství:

 • prohlídka věže zdarma
 • káva nebo čaj při první návštěvě zdarma

Kontakt:

Mgr. Božena Vašíčková

Tel.: +420 606 466 313
Email: knihovna@ddmpraha7.cz

Divadlo Terminus

O divadle

Je divadelní platforma, složená z herců, režisérů, dramaturgů, výtvarníků a hudebníků, kteří mají touhu si dělat divadlo po svém. Vznikla v roce 2019, s možností vytvořit divadlo ve Vodárenské věži na Letné. Za všechny jmenujme režiséra a herce Marka Němce, herce Jana Holíka, Ondřeje Rychlého, Ladislava Hampla, Jana Jankovského, Jana Zadražila, Václava Vašáka, Barbaru Lukešovou, Lucii Štěpánkovou, Vandu Hybnerovou… Dramaturga – Johanu Součkovou – Němcovou. Výtvarníka – Agnieszku Pátou Oldak.


V prvé řadě jde o divadlo činoherní. Dramaturgie divadla se zaměřuje, jak na současnou dosud neuváděnou světovou dramatiku, tak na dramatizace českých i světových literárních pokladů. Zajímá nás dramatika, která se dotýká člověka žijícího v dnešní době a to ať tématem či jenom tím, že něco zarezonuje v jeho duši.


Menším prostorem Vodárenské věže je také určeno naše další dramaturgické směřování; hry, které zde divadlo Terminus uvádí či bude uvádět, jsou buď monologické – založené na koncentrovaném výkonu jednoho herce či menšího komornějšího obsazení pro dva až čtyři herce. Jsou to hry, které – kromě tématu – kladou důraz na text, krásu slova a na příběh. Kromě objevování nových současných dramatiků pro české publikum, jakým je např. Will Eno, kterého na česká jeviště přivedl právě Marek Němec (nedávno odpremiérovaná hra Middletown v DJKT v Plzni či před delším časem hra Život podle Jonesových v divadle Ungelt) se divadlo Terminus s láskou zabývá i českou klasickou literaturou či dramatizacemi světových literárních děl.


Náš repertoár začínáme stavět na dvou komorních inscenacích, které vznikly již v předešlých letech. Utrpení mladého Werthera mělo premiéru v Činoherním studiu v Ústí nad Labem již v roce 2010 a s úspěchem se hraje dodnes. Inscenace Howie a Rookie Lee vznikla v roce 2016 v DJKT v Plzni. Ještě v letošním roce bychom rádi odpremiérovali dva Enovy výrazné dramatické počiny, hru Thom Pain a další monodrama Wakey, Wakey – v českém překladu Budíček. Hra Thom Pain byla ve světové premiéře uvedena v roce 2004 v Pleasance Theatre na festivalu v Edinburghu, kde získala cenu First Fringe. Byla také jedním ze tří finalistů Pulitzerovy ceny. Hlavní a jedinou roli si v režii Marka Němce zahraje Jan Zadražil. Wakey, Wakey je hra v nejlepším slova smyslu dojemná, přesto však není sentimentální. Je také výsostně divadelní, využívá všeho, co je divadlu dáno. Jednoznačně se vymyká z okruhu textů pojednávajících o smrti – je totiž vtipná a přesto civilní i upřímná a obloukem se vyhýbá obvyklým klišé. Hra měla premiéru v Signature Theatre v New Yorku v únoru 2017. Text přináší neobyčejnou hereckou příležitost pro jednoho herce. A tím bude Václav Vašák (režie Marek Němec).


Terminus byl (a je) původně název hry irského dramatika Marka O´Rowea, kterou režisér Marek Němec uvedl v Divadle v Celetné v roce 2013. Inscenace byla nominována na řadu cen. Terminus znamená Konečná stanice, ale také mezník, hranici, hraniční znamení, konec. Latinský slovník uvádí: „Mezníky byly vždy důležité, ale i posvátné…“ Rádi bychom vytvořili divadlo, kam budete – coby diváci- rádi jezdit až na konečnou, za něčím výjimečným a třeba i posvátným, protože nikde jinde takový vlak nejezdí.

Provozní doba:

PO - PÁ 12:00 - 20:00
SO a NE 8:00 - 20:00

Půjčovna vybavení:

Půjčovna vybavení je přes zimní měsíce uzavřena.

Dopravní výchova

Pro ZŠ na Praze 7

Na dopravním hřišti také pravidelně pořádáme dopravní výchovu pro základní školy na Praze 7.


Lenka Šabachová

Tel.: +420 602 667 337
Email: l.sabachova@ddmpraha7.cz

Sdílené prostory

V naší věži můžete také využít sdílené prostory.

Kontakt:

Ing. Matyáš Peterka

Tel.: +420 736 200 549
Email: peterka@ddmpraha7.cz

Společenský sál

Až pro 70 osob

V prostorách naší věže je také možné si pronajmout konferenční sál o kapacitě až 70 osob. V sálu je k dispozici promítací technika a připojení k internetu.


Atrium

K dispozici máme taktéž atrium s výhledem na dvůr.


Galerie ve věži

V galerii si můžete prohlédnout umělecké výstavy a instalace. Galerie je také vybavena nastavitelným divadelním jevištěm a oponou. Zde také naleznete periskop, kterým si můžete prohlédnout celou Prahu.


Sousedská knihovna

Vodárenská věž taktéž disponuje plně vybavenou knihovnou.

Knihovna byla zařízena za pomoci Městské knihovny v Praze a řadě vášnivých dárců knih a publikací.


Kontakt:

Mgr. Božena Vašíčková

Tel.: +420 606 466 313
Email: knihovna@ddmpraha7.cz