Napsali o nás

Ve vodárenské věži na Letné 18.5.2019
vznikla sousedská knihovna.

aktualne.cz

Od sousedů na pražské Letné se dá sehnat chlebový kvásek, zelenina z chalupy a od května i leckterá kniha. Ve vodárenské věži proto vznikla sousedská knihovna, kde si lidé mohou půjčit anebo i vyměnit různé druhy publikací.


Kvůli okolní zástavbě vodárenská 11.4.2019
věž na Letné oslepla. Periskop jí vrátil oko...

Český rozhlas

Ve třetím patře přibližně dvacet osm metrů vysoké vodárenské věže na Letné v Praze vzniká originální knihovna. O patro výš se zase nachází galerie, ze které se můžete podívat na ochoz nesený krakorci nebo do pozorovací kabiny periskopu.


Letenská vodárenská věž po rekonstrukci 11.8.2018

Česká televize

Novorenesanční vodárenská věž byla dokončena v roce 1888. Kompletní rekonstrukce a opětovného otevření se dočkala přesně po 130 letech. Nově bude mít i periskop s unikátním pohledem na Prahu.


Alena Kupčíková: Srdce ve věži 17.1.2019
aneb pohlednice z vodárenské věže…

www-kulturaok-eu.cz

Akci, která je určena pro malé i velké návštěvníky (ale schopné vyjít schody do výšky 26 metrové věže), uvedla Alena Kupčíková slovy, že když si to místo prohlédla, tak si uvědomila, že tu ve věži nemůže být výstava klasického umění.


Kupčíkové Srdce ve věži můžete obdivovat 15.1.2019
na Letné měsíc

prazskypatriot.cz

Vernisáží v úterý začala v Galerie ve vodárenské věži na Letné v Praze 7 měsíc trvající výstava s názvem „Srdce ve věži". Po skončení se praděpodobně přesune do zahraničí. Serveru Pražský patriot to sdělila autorka vystavěných děl, česká malířka, sochařka a konceptualistka Alena Kupčíková.


Experti vybrali nejlepší stavby roku 2018 6.10.2018

aktualne.cz

Komplex bývalé letenské vodárny prošel několika přestavbami. Ve své původní podobně se dochovala pouze vodárenská věž. Technické objekty, včetně strojovny parního stroje, byly odstraněny a nahrazeny patrovými přístavbami.


Architektem roku je Petr Hájek 11.9.2018

aktualne.cz

Cenu Architekt roku 2018 získal přední český architekt a také vysokoškolský pedagog Petr Hájek. Odborná porota letos také udělila čestné uznání, to si ze slavnostního vyhlášení odnesla Dagmar Vernerová, která už téměř 20 let vydává Ročenku české architektury. Jubilejní desátý ročník soutěže proběhl v prostorách Centra architektury a městského plánování (CAMP) v Praze.


Vodárenská věž na Letné prošla rekonstrukcí 8.8.2018

novinky.cz

Známá Vodárenská věž na Letné v Praze má za sebou nákladnou rekonstrukci za 62 miliónů korun, která jí vrátila původní vzhled. Letos věž slaví 130 let od zkolaudování a díky novému periskopu bude opět možný výhled na Prahu. Uvnitř vzniknou prostory pro mateřskou školu a dětské klubovny.