Prohlídky

Informace o prohlídkách

V rámci prohlídky věže navštívíte mimo jiné galerii s vyhlídkovým ochozem a periskopem. Prohlídku lze objednat na recepci DDM. Galerii s ochozem bez periskopu lze navštívit v otevírací době knihovny. V knihovně i recepci máte možnost si zakoupit turistickou vizitku věže.

Kontakt

Dospělé vstupné: 50 

Snížené vstupné: 25 

Prohlídka s průvodcem

Chcete se dozvědět zajímavosti a detaily z historie naší věže? Domluvte si individuální prohlídku s naší paní recepční, která vás provede jak historickou budovou, tak přístavbou ze 70. let minulého století. Prohlídku je třeba si domluvit minimálně den předem.

Cena

Dospělé vstupné: 50 Kč
Snížené vstupné: 25 Kč

Virtuální prohlídka
Nyní si nově můžete projít Vodárenskou věž Letná i v naší virtuální prohlídce. Uvidíte jak naše prostory vypadají, co se v nich odehrává, k čemu slouží a kouknout se na fotografie akcí, které se zrovna v daném prostoru konaly.

Sousedská knihovna

Komunitní centrum pro čtenáře Prahy 7
Čtenářský klub ve věži

Místo pro příjemná setkávaní lidí všech věkových kategorií s knížkami a historií.
V prostorách ve 3. patře věže, které historicky sloužily jako byt, najdete zhruba 5 000 knih, které čekají na své nové čtenáře. Nejedná se o literární novinky, ale o knížky, o které už nemají jejich majitelé zájem, nebo se jim nevejdou do knihovny. Přesto mají svou hodnotu a Sousedská knihovna je nabízí zcela zdarma. Na děti u nás čekají nejen knížky, ale i stolní hry, různé stavebnice i „kouzelné čtení“ a globus od Albi. 

V knihovně najdete i místo na posezení u kávy a můžete si přitom prohlédnout obrazové publikace o Praze, architektonických památkách, módě, literatuře, zajímavých osobnostech apod. 

Pokud máte zájem vystoupat až do galerie, prohlédnout si výstavu a podívat se z ochozu, zakoupíte si v knihovně vstupenky, případně turistickou vizitku, a vystoupáte po točitých schodech o patro výše.

Vodárenská věž Letná patří již přes 50 let dětem!

Provozní doba  

Přijďte si prohlédnout

Až nadejde čas

Peter Høeg

Strhující příběh inspirovaný vlastními dětskými zážitky i u nás oblíbeného autora.

Dalajlamova kočka

David Michie

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama.

Alchymista

Paulo Coelho

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem.

Kde zpívají raci

Delia Owens

Překrásná óda na přírodu, příběh opuštěné dospívající dívky, a líčení záhadné vraždy s překvapivým koncem.

Deník

Henry David Thoreau

„Můj deník je částí mého já, která by jinak přetekla přes okraj a přišla nazmar.“

Galerie ve věži

Informace o galerii

V galerii si můžete prohlédnout výstavy a instalace. Galerie je vybavena nastavitelnými elevacemi. Za zavřenými dveřmi naleznete periskop s výhledem na pražské dominanty.

Provozní doba

 Vstupné: 50 Kč

Marie Keltnerová: Vzpomeň si…

1. 11. – 12. 12.

Pracuji jako terapeut a při své práci se setkávám s tím, že naše základní nastavení pro život je tvořeno našim zrozením. Později vztahem s naší matkou. Na základě toho, jakým způsobem vnímáme a cítíme spojení jako takové, později reagujeme na sebe i okolní svět. Záměrem této výstavy je připomenout si v sobě pocit spojení. Skrze obrazy a hudbu tak propojit smysly, aby si vzpomněly. V současné době si tento deficit nejvíc doplňujeme přes sociální sítě, což prohlubuje tento nenaplněný pocit v nás a vzniká z toho větší frustrace…Proto tato výstava má za cíl uvědomit si v sobě pocit spojení se sebou a se životem a tím najít vnitřní soulad.

Vystavovali u nás
HappySpace

Macht2

Tvorba 13 umělců představila sochy, obrazy, grafiky a fotografie.

Cosi mezi nebem a zemí

Soňa Krupičková

Obrazy hmyzu, abstrakce, díla vždy působící pozitivně.

Srdce ve věži

Alena Kupčíková

Interaktivní instalace, velkoformátových kreseb představ o naších srdcích a podobách lásky.

Dědictví pout zbavené

Národní památkový ústav

Výstava představila 30 památkových obnov po roce 1989, které zastupují 30 památkových typů a problémů.

Naše prostory

Přístavba ze 70. let

Vstup do přístavby je také hlavním vstupem do celého areálu naší věže. Do areálu se vchází z ulice Na Výšinách 1.

Atrium slouží jako multifunkční prostor pro naše zájmové útvary i pro volnočasové aktivity veřejnosti. Navečer se tu tančí, probíhají tu víkendové výtvarné dílny a workshopy pro děti i pro dospělé. Místnost je příjemně prosvětlená díky prosklenému výhledu do dvora.

Prostorný koridor spojuje sál s atriem. Slouží jako předsálí k našemu společenskému sálu. Naleznete tu příjemné posezení a před představením je možné si zde koupit vstupenky.

 

V přízemí věže můžete využít pro svou práci dvě místnosti s kancelářským zařízením. Vedle kancelářských stolů a židlí tu naleznete uzamykatelné skříňky, PC sestavu, wifi či tiskárnu. K dispozici je vybavená kuchyňka s kávovarem a lednic a sociální zařízení či sprcha. V případě krásného počasí lze využít venkovní terasu.

Sál je zájmovým a kulturním centrem dění v naší věži. Vedle kroužků zde pořádáme např. divadelní představení pro děti i dospělé, koncerty či tančírny. Sál slouží i jako svatební obřadní síň. Kapacita sálu čítá až 70 osob.

Za pěkného počasí lze využít příjemné posezení na naší terase, která se nachází na střeše přístavby. Z terasy je možné se zblízka pokochat architektonickými prvky věže, které jsou ze dvora neviditelné.

Historická budova a venkovní prostory

Vstup do historické části věže vede přes dvůr se vstupem branou z ulice Korunovační. Dvůr s lavičkami můžete navštívit každý den od 10 do 18 hodin. Historickou budovu si můžete prohlédnout vždy v úterý, čtvrtek a víkendy ve stejný čas.

První dvě patra věže slouží jako klubovny našim skautským a přírodovědným oddílům. Vytvářejí tak příjemnou domáckou základnu pro děti a jejich vedoucí. Klubovny jsou vyčleněny výhradně pro dětské oddíly a veřejnosti nejsou přístupné.

Dvůr je veřejnosti otevřený celý týden vždy od 10 do 18 hodin. Okolí věže nabízí příjemné posezení v letních měsících a jedinečný pohled na historickou budovu.

V galerii si můžete prohlédnout umělecké výstavy a instalace. Galerie je vybavena nastavitelným divadelním jevištěm a oponou. Zde také naleznete periskop, kterým si můžete prohlédnout celou Prahu.

Z galerie se  dostanete na venkovní ochoz s ozdobným zábradlím a s arkádami s toskánskými sloupy. Z ochozu máte výhled na nejbližší okolí věže.

Vodárenská věž taktéž disponuje plně vybavenou knihovnou a čítárnou. Knihovna byla zařízena za pomoci Městské knihovny v Praze a řadě vášnivých dárců knih a publikací.

 

Chcete-li ve věži uspořádat volnočasovou aktivitu, kontaktujte našeho produkčního!

Kroužky a zájmová činnost

Vodárenská věž Letná patří již přes 50 let dětem!

Mladé hráčky a  hráči, pojďte si k nám zahrát populární deskové hry! V příjemném prostředí Vodárenské věže Letná si můžete s  kamarády užívat svůj volný čas nad zábavnými hrami, soupeřit nebo spolupracovat, rozvíjet představivost nebo se prostě bavit. Čím víc Vás bude, tím větší zábava Vás čeká!

Zkušený vypravěč vede hru Dračího doupěte — v podstatě počítačová hra naživo s možností rozhodovat se podle vlastního přání a ne podle omezení programu. Děti se budou hravou formou učit hrát role, improvizovat, pracovat s představivostí, domlouvat se, řešit problémy ve skupině a porozumět sociálním situacím.

Prostorný koridor spojuje sál s atriem. Slouží jako předsálí k našemu společenskému sálu. Naleznete tu příjemné posezení a před představením je možné si zde koupit vstupenky.

 

Baví tě cesty do přírody? Pěšky, na kole, na lyžích nebo na lodi? Chceš vědět o přírodě více než jiní? Baví tě hry i tvůrčí činnosti? Nelekneš se ani práce a námahy? Pokud ano, tak neváhej a přijď se podívat na některou naši oddílovku. Pokud počasí dovolí, tak chodíme na oddílovky ven. Kromě her, které jsou ale nedílnou součástí programu, se trošku více zaměřujeme na jeskyňářství a všechno, co souvisí s přírodou.

S našimi malými stavitelkami a staviteli vytváříme nejrůznější kreace, které slavné stavebnice LEGO nabízejí. Od základních dětských sestav, po stavebnice Technic až po nejnáročnější programovatelné stavebnice. V inspirativních krásných prostorech naší Vodárenské věže Letná rozvíjíme kreativitu, jemnou motoriku a hlavně kamarádství :-).

Skautské středisko Silmaril na jaře 2010 oslavilo 20 let svojí existence. Na Letné působí od poloviny 90. let a v současnosti čítá okolo 45 členů, od sedmiletých dětí, přes teenagery, až po dospělé lidi, kteří začínají posílat „do skautu“ své vlastní děti. Nesoustředíme se na jednu činnost — ať už sport, manuální dovednost nebo typ myšlení. Nechceme se příliš vyhranit a specializovat, aby nenastala situace, že se někdo bude nudit nebo se nebude schopný hodnotně zapojit. Každý může být dobrý v něčem jiném a my chceme vytvářet a nabízet různorodé příležitosti pro celostní rozvoj, objevování skrytých vloh a nadání.

Základním náčiním je mažoretková hůlka (baton). Děvčata se v průběhu roku naučí správnou techniku práce s hůlkou v pochodu a nacvičí společnou choreografii.

Základním náčiním je mažoretková hůlka (baton). Děvčata se v průběhu roku naučí správnou techniku práce s hůlkou v pochodu a nacvičí společnou choreografii.

Dopravní hřiště

K areálu vodárenské věže přiléhá dětské dopravní hřiště, které je běžně přístupné pro veřejnost a spravuje ho MČ Praha 7. DDM Praha 7 zabezpečuje zapůjčení různých dopravních prostředků (koloběžky, kola, šlapací motokáry) v dané otevírací době. Nejčastěji zde také v dopoledních hodinách ve všední dny DDM Praha 7 pořádá nepravidelnou výuku dopravní výchovy. Jestliže na hřišti probíhá výuka, je tento prostor vymezen pouze pro žáky při výcviku. Děkujeme za pochopení!

Provozní doba dopravního hřiště

Provozní doba půjčovny dopravních prostředků — končí letos k 30. říjnu

Půjčovné na 30 minut

Chcete-li se na něco zeptat nebo nahlásit poruchu toalet či semaforů, ozvěte se na:

Semafory a veřejné toalety budou uzavřeny přes zimní období od 4. prosince do 27. března.

Dopravní výchova a výcvik

DDM Praha 7 zajišťuje dopravní výchovu a výcvik pro žáky základních škol Prahy 7. Dopravní výchova probíhá v budově Vodárenské věže Letná. Na praktické procvičení nabytých vědomostí se děti později přesouvají na dopravní hřiště. Nejčastěji, ale ne vždy, probíhá výuka v dopoledních hodinách v úterý, středu a čtvrtek. Pakliže na hřišti zrovna probíhá výuka, je hřiště vymezeno pouze pro tyto účely. Děkujeme za pochopení!

Instruktorka dopravní výchovy: